Na nieszczęście zdarzają się sytuacje, gdy zakupiliśmy domenę z podejrzanym profilem linków lub gdy ktoś chce zaszkodzić naszemu serwisowi, linkując do niego na dużą skalę ze stron o dziadowskiej jakości.

Pierwszym krokiem, jest wysłanie e-maili do administratorów tych serwisów z prośbą o usunięcie linków (Raczej bezcelowe, zawyczaj są to automaty lub spamy). W takich sytuacjach na pomoc przychodzi nam, dostępne od niedawna, narzędzie Google o nazwie Disavow Tool.

Umożliwia ono przesłanie listy adresów URL z których pochodzą nieodpowiednie linki, w celu ich usunięcia z naszego profilu linków. Jest to wskazówka dla Google, aby nie brało pod uwagę tych stron przy diagnozie profilu linków.

Jednakże nie mamy gwarancji, że Google się do niej zastosuje. Bardzo istotne jest, komu oddajemy swoją stronę do opieki.  Złe metody pracy agencji mogą narazić klienta na duże straty finansowe. Nasi klienci często przychodzą do nas „zranieni” poprzednią współpracą, z wielkim brakiem zaufania do marketingu w wyszukiwarkach. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby Klient znał standardy i metody pracy naszej agencji i czuł się bezpiecznie zamawiając usługi poprawy obecności strony w Google.